Tuesday, 2014-09-16, 11:24 AM
Valmir Krasniqi Home Page
Main Registration Login
Welcome, Guest · RSS
Site menu
Search
Kalendari
«  September 2014  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 Kurse të matematikës

Mbaj kurse për studentët të cilët dëshirojnë të përgatitin provimet në këto lëndë: 

 • Analizë Matematike 1
 • Analizë Matematike 2
 • Analizë Matematike 3
 • Matematikë Diskrete
 • Algjebër 1 dhe 2
 • Algjebër Lineare
 • Matematikë 1,2,3 (Fakulteti teknikë)

Literatura e përdorur gjatë kursit do të jëtë:

 •    W. Rudin,  Principles of mathematical Analysis, McGraw-Hill
 •    W. Walter, Analysis I, Springer-Verlag 
 •    W. Walter, Analysis II, Springer-Verlag      
 •    W. Trench,  Introduction to real analysis (Shkarko falas PDF)

Literatura në gjuhen shqipe :

 • Ramadan Zejnullahu, Analiza matematike 1, Universiteti i Prishtinës, Prishtinë 2010
 • Ramadan Zejnullahi, Përmbledhje detyrash të zgjidhura nga Analiza matematike 1, Universiteti i Prishtinës, Prishtinë, 2011.
 • Bashkim Gazidete, Analiza matematike 1, ushtrime me probleme të zgjidhura, Tiranë, 2006.
 • Bashkim Gazidete, Analiza matematike 2, ushtrime me probleme të zgjidhura, Tiranë, 2006.
 • Minir Efendija, Ramadan Zejnullahu, Përmbledhje detyrash të zgjidhura nga Analiza matematike 2, Universiteti i Prishtinës, Prishtinë, 1998.
Copyright MyCorp © 2014
Make a free website with DMON